Okolica

Poznaj ukryty klejnot na wybrzeżu hiszpańskiego raju.

Casa de Flamingos położony jest w urokliwej osadzie El Mojon na pograniczu Costa Blanca i Costa Calida. To miejsce oferuje rajską pogodę i spokój. Miejsce z dala od tłumów przy jednoczesnym dostępie do pięknych plaż oraz lokalnych restauracji i sklepów. Plaże z łagodnymi falami i miękkim piaskiem zachęcają do relaksu i rodzinnych pikników. Dla miłośników przyrody są liczne obszary zielone i szlaki turystyczne, idealne do pieszych wędrówek i obserwacji lokalnej flory i fauny. El Mojon słynie również z wyjątkowo zdrowego klimatu, z 320 słonecznymi dniami w roku. Delfiny często goszczą na tym wybrzeżu, a hiszpańskie knajpki oferują wyśmienite lokalne jedzenie.

Niezapomniane wrażenia czekają na Ciebie tuż za rogiem.

Sprawdź termin i zarezerwuj swój pobyt:

Plaża Playa de las Higuericas

Playa de las Higuericas to jedna z pięknych i urokliwych plaż położonych w regionie Walencja, na Costa Blanca. Położona od apartamentu w odległości zaledwie 250 metrów ( niecałe 5 minut spacerem). Jest to popularny cel wypoczynkowy zarówno dla mieszkańców lokalnych, jak i turystów. Plaża ta jest znana ze swojego lazurowego morza o spokojnych falach, piasku o złocistym odcieniu oraz szerokim pasie nadbrzeża.

Playa de El Mojón

Playa de El Mojón to druga plaża oddalona około 350 metrów od apartamentu (ok. 7 minut spaceru). To plaża bardziej dzika i można przebywać z psami. Plaża ma około 2 kilometrów długości, pozwalając odwiedzającym na długie spacery wzdłuż brzegu. Jest to miejsce, gdzie można odpocząć, zamoczyć stopy w wodzie i cieszyć się spokojem, z dala od tłumów turystów. Blisko plaży znajdują się również sklepy i restauracje (Restaurante Mediterraneo El Mojon), gdzie można skosztować lokalnej kuchni.

Plaża Playa de El Mojón to również doskonałe miejsce do obserwacji przyrody. W jej pobliżu znajduje się chroniony obszar przyrodniczy Salinas de Marchamalo, będący siedliskiem wielu gatunków ptaków i innych zwierząt. Można tu podziwiać piękne widoki również na słone jeziora.

Plaża przy Lo Pogan (playa Los Lorcas)

Plaża przy Lo Pagan jest oddalona około 1,5 km od apartamentu. Można do niej dojechać trasą rowerową przez rezerwat przyrody. Jest to popularna plaża, znana ze swojej pięknej i piaszczystej linii brzegowej oraz łagodnego Morza Śródziemnego. Na plaży znajduje się plac zabaw dla dzieci.

Jednym z charakterystycznych elementów tej plaży są także „baniuszki” – specjalne wanny ze zmineralizowanym błotem, które są dostępne dla odwiedzających. Błoto to ma korzystne właściwości zdrowotne i wiele osób przyjeżdża tu, aby zanurzyć się w baniuszce i skorzystać z jego korzyści dla skóry. Bardzo łatwo jest potem oczyścić się z błota wchodząc do morza lub skorzystać z prysznica na plaży.

Galeria El Mojon

© 2023 Casa de Flamingos Created with MyGraf